preloader
Anadolu Yakası Avukat Tercihleri – AYTAÇ YAVUZ
17424
page-template-default,page,page-id-17424,eltd-core-1.0,audrey-ver-1.0,eltd-smooth-scroll,eltd-smooth-page-transitions,eltd-mimic-ajax,eltd-grid-1200,eltd-blog-installed,eltd-default-style,eltd-fade-push-text-right,eltd-header-standard,eltd-no-behavior,eltd-default-mobile-header,eltd-sticky-up-mobile-header,eltd-menu-item-first-level-bg-color,eltd-dropdown-default,eltd-,eltd-fullscreen-search eltd-search-fade,eltd-side-area-uncovered-from-content,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2,vc_responsive

Anadolu Yakası Avukat Tercihleri

 

Dünyada artan insan nüfusuyla birlikte insanların ulaşımını sağlayan araçların sayısı da artmıştır. Bu ister özel araçlar ister kamu araçları olsun, dışarıda insan yaşamını riske atma potansiyeline sahip milyonlarca motorlu taşıt bulunmaktadır. Ülkemizin olumsuz gerçeklerinden biri de her gün trafik kazalarında insanların hayatlarını kaybetmeleri veya yaralanmalarıdır. Bunun sebebini tedbirsizlik, dikkatsizlik ve kurallara uymama gibi sıralayabiliriz. Trafik kazası meydana geldiğinde taraflar mağdur olmaktadırlar. Bu kazalardan sonra ölen, yaralanan veya sakat kalan insanlar bu durumdan sadece kendileri değil aileleriyle birlikte etkilenebilmektedirler.Anadolu Yakası trafik kazası avukatı tercihlerinde bu konular önemle dikkate alınmalıdır.

 

Trafik kazalarında mağdur olan insanların haklarını aramaları gerekmektedir. Kazanın büyüklüğü ne olursa olsun, kazaya karışan kişinin olumsuz etkilendiği durumlarda atılacak adımlar vardır. Zira kaza sonucunda kazaya karışan tarafların araçlarında maddi hasar meydana gelebileceği gibi, üçüncü kişilere ait mallarda da zarar oluşabilir. Tabii en önemlisi insan sağlığıdır. Kısacası tüm bu zararların tanzimi için mağdurların tazminat davası açma hakları bulunmaktadır. Sadece kazada yaralananlar değil, onların bakmakla yükümlü olduğu yakınlarının dava açma hakları bulunur. Aynı şekilde kazada ölen kişinin bakmakla yükümlü olduğu kişiler de dava açabilmektedirler. Bununla birlikte hukuk sistemi iş kazalarına da düzenleme getirmiştir. Anadolu Yakası iş kazası avukatıtercihlerinde yine anlaşılması gereken bazı noktalar bulunmaktadır.

 

İş kazaları çalışanın işyerinin menfaatleri icabı sürdürdüğü faaliyetleri sırasında yaşadığı olumsuz durum ve kazaları kapsar. Ülkemiz maalesef iş kazası anlamında da kayıplar vermektedir. Ülkemizde her yıl azımsanmayacak sayıda işçi iş kazalarında hayatlarını kaybetmekte veya yaralanmaktadır. İş kazası avukatıbu gibi durumlarda mağdurların haklarını temin etmek için kanunlara göre hareket ederler. Hukukun bir başka kolu da Medeni Kanun üzerinedir. Sosyal hayatla birlikte aile hayatını da düzenleyen Türk Medeni Kanunu boşanmak isteyen çiftlerin iradelerine yönelik düzenlemeye de gitmiştir. İnsanlar evliliklerini bitirmeye karar verdiklerinde bunu ister anlaşarak ister çekişmeli olarak bitirme hakkına sahiptirler. Anadolu Yakası anlaşmalı boşanma avukatıtercihlerinde boşanma sürecinde yaşananların kavranması önemlidir.