preloader
Anlaşmalı Boşanma Avukatı ile Boşanmada Kolay Çözümler – AYTAÇ YAVUZ
17420
post-template-default,single,single-post,postid-17420,single-format-standard,eltd-core-1.0,audrey-ver-1.0,eltd-smooth-scroll,eltd-smooth-page-transitions,eltd-mimic-ajax,eltd-grid-1200,eltd-blog-installed,eltd-default-style,eltd-fade-push-text-right,eltd-header-standard,eltd-no-behavior,eltd-default-mobile-header,eltd-sticky-up-mobile-header,eltd-menu-item-first-level-bg-color,eltd-dropdown-default,eltd-,eltd-fullscreen-search eltd-search-fade,eltd-side-area-uncovered-from-content,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2,vc_responsive

Anlaşmalı Boşanma Avukatı ile Boşanmada Kolay Çözümler

İnsanlar hayat çizgisinde genelde mutluluğun peşinden koşarlar, evlilik müessesesi ise bu çabaların en önemli meyvelerinden biri olur çıkar. Bir aile kurmak kişinin hem sevme sevilme ihtiyacını karşılamasını hem de sosyal konumunu güçlendirmesini sağlar. Ancak bazen işler istenildiği gibi gitmeyebilir. Hayat karşımıza güzel sürprizler çıkardığı gibi, bir zaman sonra rüzgârın tersten esmesi de ihtimal dahilindedir. Bu gibi durumlarda önemli olan şey ise en az hasar ile doğru yolda ilerleyebilmektir. Günümüzde evliliklerin bir kısmı, hatta azımsanmayacak oranı boşanma ile sonuçlanabilmektedir. Bu süreç oluşana kadar neler olup bittiği her çift için özel olsa da boşanmada yaşanan sorunlar birbirine benzerdir.

Boşanma davaları çiftlerin bu noktaya gelmesine kadar yaşadığı olaylara göre farklı nitelikler taşıyabiliyor. Bunun kişiyi nasıl etkilediğini etrafımızdaki örneklerden görmüşüzdür. Anlaşmalı boşanma davası buna örnek verebilir. Ancak tabii ki tüm boşanmaların bu şekilde gerçekleştiğini söylemek zor. Bununla birlikte çekişmeli boşanma davalarının varlığından söz etmek mümkün. Anlaşmalı boşanmalarda iki tarafın da boşanmayı istemesi en önemli adımdır. Buna ek olarak eğer varsa çocuğun velayetinin ne olacağı, mal paylaşımı, maddi manevi tazminat gibi konularda bir uzlaşmaya gidilmesi de sürecin sorunsuz ve hızlı bir şekilde nihayete ermesini sağlayacaktır. Dolayısıyla bu gibi davalarda anlaşmalı boşanma avukatı tarafından verilecek bir destek tüm bu aşamaların sancısız geçirilmesine katkı yapacaktır.

İlginizi çekebilir :  Anlaşmalı boşanmalarda avukat vekaletname süreci

Çiftlerden aldığı vekalet ile davanın özel yönlerini, dikkat edilmesi gereken noktaları, tarafların şartlarını tüm yönleriyle masaya yatırmaktadır. Ayrılma süreci anlaşmalı düşünüldüğü için işlerin kolayca çözülebileceği düşünülse de, tüm aşamaların anlaşmalı boşanma avukatı ile birlikte yürütülmesi tarafların birbirlerini daha iyi anlamalarını sağlayacaktır. Bu noktada yasal prosedürün farkında olmak, ileride size karşı açılabilecek olası davalara karşı tedbir almanızı kolaylaştıracaktır. Zira bir dava süreci, boşanma avukatıolmadan, sadece bir dilekçeyle kişiler tarafından yürütüldüğünde basit birtakım konular büyük sorunlara dönüşebilmektedir. Kısacası, boşanma sürecinin en kısa zamanda ve baş ağrıtmadan tamamlanması için bir anlaşmalı boşanma avukatı tarafından destek görmek son derece önemlidir.