preloader
Anlaşmalı Boşanmalarda Avukat ile Süreci Hızlandırın – AYTAÇ YAVUZ
17416
post-template-default,single,single-post,postid-17416,single-format-standard,eltd-core-1.0,audrey-ver-1.0,eltd-smooth-scroll,eltd-smooth-page-transitions,eltd-mimic-ajax,eltd-grid-1200,eltd-blog-installed,eltd-default-style,eltd-fade-push-text-right,eltd-header-standard,eltd-no-behavior,eltd-default-mobile-header,eltd-sticky-up-mobile-header,eltd-menu-item-first-level-bg-color,eltd-dropdown-default,eltd-,eltd-fullscreen-search eltd-search-fade,eltd-side-area-uncovered-from-content,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2,vc_responsive

Anlaşmalı Boşanmalarda Avukat ile Süreci Hızlandırın

Anlaşmalı Boşanmalarda  Avukat Süreci Hızlandırın

 

Çiftlerin birbirlerine tolerans tanıdığı, empati kurduğu, saygı duyduğu benzer ayrılık süreçleri için anlaşmalı boşanma avukatı tarafından destek alınabilmektedir. Diğer bir aşamada, eğer çiftler arasında tartışmalar, şiddetli geçimsizlikler mevcutsa buna da çekişmeli boşanma ismi verilmektedir. Bu boşanma türünde ise tahmin edilebileceği için süreç sancılı ve uzun olabilmektedir. Yıllarca mutlu bir şekilde devam eden evlilikler gün geldiğinde çiftleri tatmin etmemeye başlayabilmektedir. Bu gibi durumlarda eğer ayrılma kararı alınmışsa yeni bir hayata başlama arifesinde sürecin en az hasar ve hızlı bir şekilde hallolması önemlidir. Çiftler birbirlerine saygı çerçevesinde boşanma imkânı sağlamışlarsa işler kolaylaşmaktadır. Buna anlaşmalı boşanma denmektedir.

ilginizi çekebilir : Anadolu Yakası Avukat Tercihleri

Bir boşanma avukatı gelen talep üzerine gerçekleştirdiği görüşme sonrasında çiftlerin hangi türde bir boşanma yolunu izlemeleri gerektiğini önerebilir. Bir hukuk devleti olan ülkemizde Medeni Kanun’a göre boşanma işlemleri yürütülmektedir. Bu anlamda sadece bir dilekçenin ardından boşanma davasına katılmak ve her şeyin bir anda çözülebileceğini düşünmek her zaman sağlıklı olmamaktadır. Zira boşanma sürecinde en ufak bir pürüz dev sorunlar olarak çiftler arasında gidip gelebilmektedir. Bu durumu önleyebilmek için boşanma hukuku alanında uzman anlaşmalı boşanma avukatı ile süreci yönetmek gerekmektedir. Boşanma avukatı olmadan da dava açmak mümkündür tabii. Fakat bu durumda çiftler arasında yanlış anlamalardan kaynaklı büyük problemler yaşanabilmektedir.

Anlaşmalı Boşanmalarda Avukat Vekalet Süreci

 

Çiftler bir anlaşmalı boşanma avukatı ile anlaşıp davanın vekaletini ona teslim ettiklerinde atacakları her adımın hukuk kurallarına uygun, sağlam zeminde olacağından şüphe etmemelidirler. Burada önemli olan konu davanın en hızlı ve olabilecek en temiz atmosferde sonlanmasıdır. Bunu sağlayabilmek için karşılıklı anlayış önemlidir, bu anlayışı yönetmek işi de boşanma avukatı tarafından yapılabilmektedir. Sorunsuz bir halde boşanmak için hukuku doğru yollarla kat etmek hayati önem taşımaktadır. Boşanma sürecinin şeffaf ve anlaşılır olması, ileride yaşanması olası çatışmaların da önüne geçilmesini sağlayacaktır. Hukuk da uzmanlık isteyen diğer mesleklerde olduğu gibi bilgi ve birikim gerekmektedir. Söz konusu alan boşanma ile ilgiliyse, bu bilgi ve birikimin önemi daha da artmaktadır.

daha fazlası için : https://goo.gl/4jsVsE