preloader
Ataşehir Boşanma Avukatı – AYTAÇ YAVUZ
17434
post-template-default,single,single-post,postid-17434,single-format-standard,eltd-core-1.0,audrey-ver-1.0,eltd-smooth-scroll,eltd-smooth-page-transitions,eltd-mimic-ajax,eltd-grid-1200,eltd-blog-installed,eltd-default-style,eltd-fade-push-text-right,eltd-header-standard,eltd-no-behavior,eltd-default-mobile-header,eltd-sticky-up-mobile-header,eltd-menu-item-first-level-bg-color,eltd-dropdown-default,eltd-,eltd-fullscreen-search eltd-search-fade,eltd-side-area-uncovered-from-content,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2,vc_responsive

Ataşehir Boşanma Avukatı

Boşanma evlenmek kadar doğal bir süreç ancak bu durum pekte istenilen bir şey olmamasına karşın zorunlu nedenlerden dolayı gerçekleştirilebilir. Ataşehir boşanma avukatı olarak bize gelen davacı öncelikli olarak boşanma ile ilgili kararını kesin olarak almış olması gerektiğini düşünür ve ona göre hareket ederiz. Çünkü bu davanın en kısa süre içerisinde sonuçlanması ve müvekkilimizin bu durumdan istediğini almış olarak ayrılması bizim istediğiz sonuçlar arasındadır. Avukatlık sürecimiz ise boşanmanın gerçekleştirileceği iki tarafla resmi işlemlerin ve hakların yürütülerek takibinin yapılmasını sağlamayı amaçlar. Dolayısıyla bizimle görüşme neticesinde dava süreciniz eğer tarafımızdan alınmışsa en hızlı şekilde sonuçlandırmak bizim temel prensibimizdir.

Boşanma Davalarında Avukat Zorunlu mudur?

Ataşehir boşanma avukatı bürosu olarak şunu söyleyebiliriz ki hiçbir davada avukat tutmak gibi bir zorunluluğunuz yoktur. Ancak hukuki konular tecrübe ve bilgi ister dolayısıyla iyi bir savunma yapamazsanız haklı olduğunuz bir davada haksız çıkabilmeniz de muhtemel sonuçlar arasında olacaktır. Dolayısıyla boşanma davalarında avukat tutmak her zaman size avantaj sağlayacaktır. Büromuz boşanma davasında sürecin yönetimini şu şekilde üstlenecektir.

Davayı avukatınızın yürütmesi;

 • Davanızla ilgili konularda bilgi sahibi olmanızı sağlarız.
 • Karşı taraftan yasal olarak alabileceğiniz ve isteyeceğiniz hakların neler olduğunu bilmenizi sağlarız.
 • Dava sürecinde ne yapmanız gerektiğini anlatır ve bilgilendiririz.
 • Davanızın nasıl işleyeceği ve ne kadar sürede tamamlanacağı gibi bilgileri size sunarız.

Ataşehir Boşanma Davası Nasıl Açılır?

Boşanma davası her davada olduğu gibi bir dilekçe ile başlatılacak olan süreçtir. Dilekçenin ne şekilde hazırlanması ve içeriği bizim tarafımızdan doldurularak kurallara uygun bir şekilde sürecin başlatılmasını sağlarız. Dilekçe de kendinizi en iyi şekilde ifade ediyor olmak önemli bir kriterdir. Dolayısıyla iyi bir şekilde ifade edilmemesi davanın reddedilmesini de sağlayacaktır. Yukarıda da belirttiğimiz gibi iyi bir avukat tarafından hazırlanan davanın reddedilmesi çok mümkün değildir. Ataşehir boşanma avukatı olarak büromuz avukatları tarafından hazırlanan dilekçe ile başlayan süreçte size gerekli olan tüm bilgileri eksiksiz bir şekilde doldurduğumuzda davada avantajlı konumda olmanızı sağlarız.

ATAŞEHİR AVUKATLIK HİZMETLERİMİZ

 

 • Aile Hukuku
 • Arabuluculuk Süreç Yönetimi
 • Bilişim Hukuku
 • Ceza Hukuku
 • Fikri Mülkiyet Hukuku
 • Gayrimenkul Hukuku
 • İcra Ve İflas Hukuku
 • İdare Hukuku
 • İnşaat Hukuku
 • İş Ve Sosyal Güvenlik Hukuku
 • Sözleşmeler Hukuku
 • Tüketici Hukuku

 

Ataşehir  boşanma Avukatı Alternatifleri

Üretim sektörü birçok alanda çalışmalarını sürdürmektedir. Sanayi veya hizmet sektöründe ülkemizde de milyonlarda insan istihdam edilmektedir. Her işin kendine göre zorlukları ve riskleri olduğu düşünülebilir. Bu durum çalışma hayatında bazı istenmeyen durumların açığa çıkmasına neden olmaktadır. Ülkemiz özellikle ağır sanayide iş kazaları yönünden parlak bir görüntü vermemektedir. Son yıllarda artan İş Sağlığı ve Güvenliği bilincinin ileriki dönemde çalışma hayatımıza olumsu katkı sağlayacağı düşünülmektedir. Ataşehir iş kazası avukatı tercihlerini değerlendirirken iş kazasının ne olduğu üzerine bilgi sahibi olmak önemlidir. İş kazası işçinin işyerine ait faaliyetlerinde başına gelen olumsuz durumlar veya kazalar olarak ifade edilebilmektedir.

Bir iş kazası gerçekleştikten sonra hem işçinin hem de işverenin atması gereken adımlar bulunmaktadır. Öncelikle kaza tespit tutanağı tutulmalı ve kaza kolluk kuvvetlerine bildirilmelidir. Bu bildirim hem işçi hem de işveren tarafından yapılabilmektedir. Sonrasında işverenin iş kazasını Sosyal Güvenlik Müdürlüğüne bildirmesi gerekmektedir. Süreç başladıktan sonra Sosyal Güvenlik Müdürlüğünün görevlendireceği müfettişler inceleme yapmaktadır. İnceleme sonucunda hazırlanan iş kazası raporunda olayın detayları ve iş kazası olup olmadığı açıklanacaktır. Ölümlü veya yaralanmalı sonuçlanan kazalardan biri de trafik kazalarıdır. Trafik kazalarında meydana gelen mağduriyetler de aynı şekilde işleme konulmaktadır. Ataşehir trafik kazası avukatı alternatiflerini değerlendirirken trafik kazalarının sebep ve sonuçlarının iyi bir şekilde irdelenmesi önemlidir.

ilginizi çekebilir : anlaşmalı boşanma nedir

Hukukun bir diğer kolu da Medeni Kanun anlamında düzenlenmiştir. Türk Medeni Kanunu bu bakımdan aile hayatını şekillendiren maddelere sahiptir. İnsanlar mutlu bir hayat sürmek için aile kurarlar ve kurdukları ailenin ömürlerinin sonuna kadar hayatlarında yer etmesini isterler. Ancak bazen her şey istenildiği gibi gitmez. Boşanmaya karar veren çiftlerin bu süreci nasıl yönetecekleri de Medeni Kanun’da açıklanmıştır. Ataşehir anlaşmalı boşanma avukatı tercihlerinde sürecin neler getirip götürebileceği de iyi anlaşılmalıdır. Anlaşmalı boşanma çiftlere en az hasarı veren boşanma türüdür. Bu boşanma türünde çiftler birbirlerinin taleplerini değerlendirirler ve bir protokol hazırlarlar. Bu protokolde eğer varsa çocuğun velayetinin kimde olacağı, mal paylaşımı, nafaka gibi konular açıkla belirtilir.

daha fazlası için: http://aytacyavuz.com/anlasmali-bosanma/