preloader
Avukat Zamanı Nasıl Kullanmalı? – AYTAÇ YAVUZ
17545
post-template-default,single,single-post,postid-17545,single-format-standard,eltd-core-1.0,audrey-ver-1.0,eltd-smooth-scroll,eltd-smooth-page-transitions,eltd-mimic-ajax,eltd-grid-1200,eltd-blog-installed,eltd-default-style,eltd-fade-push-text-right,eltd-header-standard,eltd-no-behavior,eltd-default-mobile-header,eltd-sticky-up-mobile-header,eltd-menu-item-first-level-bg-color,eltd-dropdown-default,eltd-,eltd-fullscreen-search eltd-search-fade,eltd-side-area-uncovered-from-content,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2,vc_responsive

Avukat Zamanı Nasıl Kullanmalı?

Her geçen gün adliye saraylarında iş yükü artarken avukatlık mesleğini yapanlarında bilgilerini yeniden güncellemesi ve taze tutması gerekiyor. Bunun içinde hem çalışıp hem kendinizi geliştirmek bir de üzerine sosyal hayatınızı idare edebilmek için zaman yönetimini dikkatli yapmak zorundasınız. Tüm gün boyunca hukuk büronuzda yaşanan yoğunluk avukat müvekkil görüşmeleri gibi süreçte bu konu adeta hayati bir önem taşıyor.

Peki, siz bir avukat olarak zamanı nasıl değerli kullanmalısınız? Yani bunca yükün altında uğraşırken zamanınızı doğru bir şekilde yönetebiliyor musunuz? Bu makalemde ise siz avukat arkadaşlar için zamanı nasıl kullanır ve değerli hale getirirsiniz bunu anlatmaya çalıştım. Bu sayede hem işinizi yaparken hem de kendinize vakit ayırabilirsiniz.

Etkin Zaman Yönetimi

İstatistikler bize gösteriyor ki zamanı iyi kullanan kişiler işlerinde daha başarılı oluyor. Bunun için zamanı beceriye dönüştürmek önemli bir konu. Bunu yalnızca iş hayatınızda değil aynı zamanda kişisel hayatınızda da yapmanız gerekiyor.

Bir söz var ki şöyle der. “Zaman bulamazsan zamanı ayarlamalısın”

Bu sözden yola çıkarak şöyle diyebiliriz. Eğer zamanın size yetmediğini ve birçok şeyi de sırf bu yüzden yapamadığınızı söylüyorsanız o zaman kendinizi bir değerlendirmeye almanız gerekir. Çünkü bunu yaptığınız zaman yanlış gideni de ortaya çıkarırsınız. Biz size yardımcı olmak için zaman yönetimi konusunda şunları belirtelim.

  • Zamanı doğru kullanma konusundaki becerilerinizi sıralamalısınız
  • Kendinizi motive edecek olan şeylerin bir listesini çıkarın.
  • Planlamanızı çizginizden çıkmayacak şekilde yapın
  • Çalışma saatlerinize uygun planlamalar yapın
  • Rol model aldığınız kişileri inceleyin.
  • Kendinize hedefler ve zamanlar koyun
  • Kendinize yeni şeyler için fırsat verin.
  • Planınızdan hiçbir zaman ve hiçbir neden yüzünden vazgeçmeyin
  • Mükemmeliyetçi olmayın enerjinizi doğru yansıtın
  • Kendinize güveniniz sağlayın.

Avukat Zamanı Nasıl Kullanmalı1

Zaman Yönetiminin Sırlarını Keşfedin

Zamanı doğru kullanmak için öncelikli olarak kendinize zaman ayırmanız gerekiyor. İşe buradan başlayabilirsiniz. Sonrasında ise ödüllendirme ve zamanlama hedeflerinizi belirleyin. Gün içinde zamanı nasıl takip ettiğinizi izleyin ve buradan fikir edinin.