preloader
Boşanma Avukatı – AYTAÇ YAVUZ
17647
post-template-default,single,single-post,postid-17647,single-format-standard,eltd-core-1.0,audrey-ver-1.0,eltd-smooth-scroll,eltd-smooth-page-transitions,eltd-mimic-ajax,eltd-grid-1200,eltd-blog-installed,eltd-default-style,eltd-fade-push-text-right,eltd-header-standard,eltd-no-behavior,eltd-default-mobile-header,eltd-sticky-up-mobile-header,eltd-menu-item-first-level-bg-color,eltd-dropdown-default,eltd-,eltd-fullscreen-search eltd-search-fade,eltd-side-area-uncovered-from-content,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2,vc_responsive

Boşanma Avukatı

Aile kurmanın zor olduğu günümüzde evlilikler kadar boşanmaların da sıklıkla yaşandığını görüyoruz. Üstelik boşanma son 10–15 yılda daha fazlalaştı. Bunun nedenine baktığımızda ise çiftlerin gerek geçim sıkıntısı yüzünden gerekse sosyal hayatta birbirlerinden beklentilerin karşılanamaması yüzünden anlaşmazlık içerisine düşmeleri olarak gösteriliyor. Boşanma avukatları ise bu alanda devreye girerek çiftlere haklarının eşit olarak dağıtılması noktasında destek oluyorlar. Boşanmaların geneline baktığımız zaman anlaşmalı ya da anlaşamayarak yani çekişmeli olarak devam ettiği görülüyor. Dolayısıyla bu süreç içerisinde hata yapmamak ve haklarınızın eksiksiz bir şekilde savunuluyor olması da önemli. Boşanma davası bir günde sonuçlanabileceği gibi aylarca da sürebilir bunun için bu süreç içerisinde iyi bir avukata sahip olmak nemlidir.

Anlaşmalı olarak yapılan boşanmalar ne kadar kısa sürerse çekişmeli boşanmalarda o derece uzun olabiliyor. Dolayısıyla boşanma avukatının amacı müvekkilinin haklarını eksiksiz bir şekilde ve en kısa süre içerisinde alabilmesi. Bunun içinde tecrübeli ve deneyim sahibi bir avukat olabilmek önemlidir. Bazı çiftler boşanma davalarında avukat tutmayı gereksiz olarak görüyorlar ancak adliyelerdeki yoğunluk ve taraflardan istenen evrakların takibi, hukuk terimleri gibi pek çok konu da işin içine girdiğinde avukatsız bu işlerden kurtulmakta kolay olmayacaktır. Bunun için iyi bir boşanma avukatı arıyorsanız biz her zaman Kadıköy boşanma avukatı olarak size en iyi hizmeti sunuyoruz.

Boşanma Avukatı

Daha öncede belirttiğimiz gibi boşanma davaları genel olarak iki bölümü ayrılır. Bunlar ise aşağıdaki gibi belirtilmiştir. Başlıklara tıkladığınız zaman her iki boşanma davası hakkında da ihtiyacınız olan bilgileri alabilirsiniz.

Evliliklerde anlaşarak yapılan boşanmalarda işler çok daha rahat ve konforlu oluyor. Ancak bunun için tarafların mutlaka her konuda anlaşmaya varmış olmaları şart. Örneğin nafaka, vekalet, mal paylaşımı gibi önemli konularda mutlaka hemfikir olmanız gerekiyor. Bu tür davalarda tüm evraklar eksiksiz olursa boşanma aynı gün içerisinde bile tamamlanabiliyor. Yani tek celsede boşanma diyebiliriz.

Anlaşmalı Boşanma İçin Gerekli Şartlar Nelerdir?

Anlaşmalı olarak boşanabilmeniz için öncelikli olarak en az 1 yıllık evli olmanız gerekiyor. Bundan daha kısa süreli bir evlilikte anlaşmalı boşanma açamazsınız.

Bir eşi açmış olduğu davayı diğerinin de mutlaka kabul etmesi gerekiyor.