preloader
Boşanma Davası Karara Çıkmış Ne Demek – AYTAÇ YAVUZ
17689
post-template-default,single,single-post,postid-17689,single-format-standard,eltd-core-1.0,audrey-ver-1.0,eltd-smooth-scroll,eltd-smooth-page-transitions,eltd-mimic-ajax,eltd-grid-1200,eltd-blog-installed,eltd-default-style,eltd-fade-push-text-right,eltd-header-standard,eltd-no-behavior,eltd-default-mobile-header,eltd-sticky-up-mobile-header,eltd-menu-item-first-level-bg-color,eltd-dropdown-default,eltd-,eltd-fullscreen-search eltd-search-fade,eltd-side-area-uncovered-from-content,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2,vc_responsive

Boşanma Davası Karara Çıkmış Ne Demek

Evliliğin sonlandırılması için son verilen karar boşanma davasıdır. Hukuki bir süreçtir ve taraflardan herhangi birinin verdiği bir karar neticesinde süreç başlayabilir. Eğer ki boşanma talebi tek taraflı olmuş ve diğer tarafla bir anlaşma içerisinde olunmazsa bu durumda çekişmeli boşanma davası açılması gerekir. Fakat boşanmaya her iki tarafta istekli ve şartlar konusunda anlaşmışlarsa bu durumda anlaşmalı boşanma davası açılması gerekir. Boşanma davalarında süreci en kısa hale getirecek ise anlaşmalı boşanmalardır. Fakat bir davanın anlaşmalı olabilmesi içinde bir takım şartların yerine getirilmiş olması gerekliliği vardır. Bu yazımızda ise boşanma davası karara çıkmış ne demek bu soru hakkında açıklama yapalım istedik.

Boşanma davası karar çıkmış sorusunun yanıtı bir davada boşanmanın tamamlanarak kararın açıklanması demektir. Boşanma davası karar çıkmamışsa bu durumda dava kesinleşmemiştir ve süreç halen devam edebilir.

Boşanma Davasında Temyiz

Boşanma davasında kesin bir sonuç çıkmışsa ve süreç tamamlanmışsa Temyize gidilebilir. Bir kararın temyiz edilmemesi durumunda ya da kesin karar olmaması halinde kararın icrası da sağlanmış olacaktır. Çok sayıda kararın verilmesinin ardından kesinleşmesi beklenmeden temyize gidilebilir. Ancak boşanma davası kararının kesinleşmeden tarafların icra etmesi mümkün değildir. Bir boşanma davasının karara çıkmış olması dosyanın sonuçlanmış olması demektir.

Boşanma Davası Karara Çıkmış Ne Demek

Davanın Kabul Edilmesi veya Reddedilmesi

Boşanma davalarında süreç iki şekilde sonuçlanacaktır. Boşanma davası karara çıkmış ne demek sorusunun yanıtına göre belirttiğimiz gibi iki süreçten hangisi için olursa tamlanmış olması gerekir. Yani hakim davayı bir şekilde sonuca bağlamış olması gerekiyor. Anlaşmalı boşanmalar en hızlı boşanma davalarıdır boşanma tek bir celsede olabilir ve bu da hakime sunulacak olan belgelere bağlıdır. Eğer ki boşanma davası için gerekli olan tüm belgeler tamamlanmış ise bu durumda boşanma 1 saat içerisinde sonuçlanabilir.

Elbette ki boşanma davalarında avukatların rolü de büyüktür. Bunun için deneyimli ve tecrübeli bir avukatla görüşmek en doğru tercih olacaktır. Biz Kadıköy boşanma avukatı olarak dava sürecinizle ilgili sizi en iyi şekilde savunup sonucun sizin istediğiniz yönde olması için tüm bilgi ve birikimlerimizi kullanıyoruz.

 

Sponsor Bağlantı

İstanbul İç mimarlık firmaları
Çanta İmalatçı Firmalar 
Ahşap sandalye 
ahşap çardak
promosyon çanta