preloader
Çekmeköy İş Kazası, Boşanma Avukatı – AYTAÇ YAVUZ
17445
post-template-default,single,single-post,postid-17445,single-format-standard,eltd-core-1.0,audrey-ver-1.0,eltd-smooth-scroll,eltd-smooth-page-transitions,eltd-mimic-ajax,eltd-grid-1200,eltd-blog-installed,eltd-default-style,eltd-fade-push-text-right,eltd-header-standard,eltd-no-behavior,eltd-default-mobile-header,eltd-sticky-up-mobile-header,eltd-menu-item-first-level-bg-color,eltd-dropdown-default,eltd-,eltd-fullscreen-search eltd-search-fade,eltd-side-area-uncovered-from-content,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2,vc_responsive

Çekmeköy İş Kazası, Boşanma Avukatı

Çekmeköy İş Kazası ve  Boşanma Avukatı Tercihi

İş hukuku bilindiği üzere işçi ve işveren arasındaki iş ilişkilerini düzenler. Dolayısıyla iş hukukunu bireysel ya da toplu olarak iki başlıkta ayırmak gerekir. Çekmeköy iş kazası avukatı olarak biz işinizle ilgili yaşadığınız, rücu davalarında, kıdem ve ihbar tazminatı konularında hakkınızı savunmak için yanınızdayız. İddia edeceğiniz her hakkınız için bizimle iletişime geçmeniz davanızın profesyonel bir şekilde sürüp tamamlanmasına fayda sağlayacaktır.  Büromuz İstanbul’da olmakla birlikte Çekmeköy ve tüm İstanbul’un ilçelerine hizmet sağlamaktadır. İş hukukuyla ilgili davalarınızda bizimle iletişime geçmek hakkınızı alabilmeniz için ilk adım olacaktır.

Çekmeköy İş Hukuku Avukatı

Çekmeköy iş hukuku avukatı olarak size iş sözleşmesinin hazırlanmasından tutunda hazırlanmış olan sözleşmenizdeki haklarınıza varıncaya kadar her türlü çekişmeli süreçlerinizde hizmet sağlıyor ve mevzuata uygun olacak şekilde davanızı açarak bu süreçte yaşadığınız haksızlıkları giderebiliyoruz. Büromuz sadece avukatlık değil aynı zamanda danışmanlık hizmeti de sağladığı için iş davalarınız ve iş sorunlarınızla ilgili olarak kafanızdaki soru işaretleri hakkında bize danışabilirsiniz.

Çekmeköy Boşanma Avukatı

Çekmeköy boşanma avukatı olarak bize gelen boşanma taleplerine uygun dava sürecinin başlatılmasını sağlıyor ve boşanma sonrasında sahip olmanız gereken tüm haklarınızı da alabiliyoruz. Boşanma süreci insanda büyük stres yaratır. Boşanma sonrasındaki sürecin nasıl olacağının karamsarlığı bir taraftayken işe bir de başarılı avukat seçebilme telaşesi dahil olacaktır. Çünkü her boşanma avukatından beklediğiniz sonucu alabilmekte mümkün olmayabilir. Çekmeköy boşanma avukatı olarak hukuk büromuzda görev alan tüm avukatlarımız meslekte kendi alanlarındaki en iyileridir ve bir boşanma davasında sürecin nasıl olması gerektiğini de çok iyi bilirler.

Boşanma davaları iki şekilde açılabilir. Bunlardan birincisi çekişmeli boşanma diğeri ise anlaşmalı boşanma davasıdır. Bu iki dava arasındaki en önemli fark ise birinde eşlerin problem çıkarmadan modern bir şekilde anlaşarak ayrılmasını hedef alır. Diğerinde ise eşler sebep ne olursa olsun anlaşma sağlayamaz. Bir davanın anlaşmalı olarak kabul edilebilmesi için eşlerin mutlaka her konuda uzlaşmış ve anlaşmış olması gerekir. Bu da dava dilekçesinde anlaşmanın yapıldığı ve her iki tarafında alacaklarını aldığı net bir ifadeyle belirtilmişse anlaşmalı boşanma davaları çok kısa bir zaman içerisinde tamamlanır.

 ÇEKMEKÖY  AVUKATLIK HİZMETLERİMİZ

 

 • Aile Hukuku
 • Arabuluculuk Süreç Yönetimi
 • Bilişim Hukuku
 • Ceza Hukuku
 • Fikri Mülkiyet Hukuku
 • Gayrimenkul Hukuku
 • İcra Ve İflas Hukuku
 • İdare Hukuku
 • İnşaat Hukuku
 • İş Ve Sosyal Güvenlik Hukuku
 • Sözleşmeler Hukuku
 • Tüketici Hukuku

 

 

Çekmeköy Boşanma Davaları

Türk hukukunda kanun koyucu, aile düzenini tesis etmek, boşanmak isteyen çiftlerin iradelerini yansıtmak için boşanma kurumunu da düzenlemiştir. Zira insanlar ömürleri boyunca mutlu bir evlilik sürdürmek niyetiyle evlenseler de bazen her şey istenildiği gibi gitmiyor. Tabii boşanma konusu çok katmanlı bir yapıdadır. Çekmeköy anlaşmalı boşanma avukatı ihtiyacını karşılamak için çiftler birçok alternatife sahiptir. Ancak bazen belli bir noktada ilişkilerde tıkanma yaşanabilir. Birbirilerine kaşı kötü duygular beslemeseler bile çiftler hayatlarının kendilerini tatmin etmediğini düşünebilirler. Veya tam tersi, şiddetli anlaşmazlık yaşayıp ayrılmak isteyebilir, bu süreçte de birbirlerine çeşitli suçlamalarda bulunabilirler. Hayat bunlarla ilgili sayısız örneklerle doludur.

ilginizi çekebilir : Anadolu Yakası Avukat Tercihleri

Ülkemizin olumsuz gerçeklerinden biri de her gün trafik kazalarında insanların hayatlarını kaybetmeleri veya yaralanmalarıdır. Bunun sebebini tedbirsizlik, dikkatsizlik ve kurallara uymama gibi sıralayabiliriz. Trafik kazası meydana geldiğinde taraflar mağdur olmaktadırlar. Bu kazalardan sonra ölen, yaralanan veya sakat kalan insanlar bu durumdan sadece kendileri değil aileleriyle birlikte etkilenebilmektedirler. Çekmeköy trafik kazası avukatı tercihlerinde bu konular önemle dikkate alınmalıdır. Türkiye gerek iş kazalarında gerekse trafik kazalarında uzun süredir parlak bir görüntü sahnelememektedir. İş kazalarının önüne geçmek için İş Sağlığı ve Güvenliği anlamında birçok adım atılmış, konu hukuki düzlemde gerçekleştirilen birçok düzenlemeyle sağlamlaştırılmıştır. Aynı şekilde ülkemizde son dönemde trafik düzenlemesinde cezaların caydırıcılığı artırılmıştır.

Hukuk birçok koldan meydana gelir ifadesini kullanmıştık. Bunlardan biri de en yoğun haliyle hukuku meşgul eden kazalardır. Bu kazaları iş kazaları ve trafik kazaları şeklinde ele alabiliriz. Öncelikle iş kazalarına değinelim. İş kazası işçinin işyerinin menfaati için çalıştığı sırada, ister işyerinde isterse işyerinin dışında olsun, başına gelen, bedenini olumsuz etkileyen kazalar olarak ifade edilebilir. Çekmeköy iş kazası avukatı tercihinde yine iş kazası hakkında bilgi edinilmelidir. Maalesef ülkemizde iş kazaları nedeniyle insanlar hayatlarını kaybetmekte, yaralanmaktadırlar. Bu bakımdan iş kazalarını en az sayıya çekmek için İş Sağlığı ve Güvenliği uygulamalarına dikkat edilmesi gerekmektedir. Özellikle riskli alanlarda gerçekleşen kazalar geri dönüşü zor anlar yaratabilmektedir.

daha fazlası için : https://goo.gl/yNcwdh