preloader
İş Hukuku Avukatı Arıyorum – AYTAÇ YAVUZ
17983
post-template-default,single,single-post,postid-17983,single-format-standard,eltd-core-1.0,audrey-ver-1.0,eltd-smooth-scroll,eltd-smooth-page-transitions,eltd-mimic-ajax,eltd-grid-1200,eltd-blog-installed,eltd-default-style,eltd-fade-push-text-right,eltd-header-standard,eltd-no-behavior,eltd-default-mobile-header,eltd-sticky-up-mobile-header,eltd-menu-item-first-level-bg-color,eltd-dropdown-default,eltd-,eltd-fullscreen-search eltd-search-fade,eltd-side-area-uncovered-from-content,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2,vc_responsive

İş Hukuku Avukatı Arıyorum

İş yerinde yaşadığım sorunlarımı çözebilmesi ve haklarımın neler olduğunu öğrenebilmek ve mücadele etmek için İş hukuku avukatı arıyorum diyorsanız o zaman makalemizi sonuna kadar okumalısınız. Türkiye artık tarım ülkesi olmaktan çıkarak sanayileşmeye doğru hızlı bir açılım içerisinde. Dolayısıyla artan bu sanayileşme ve teknoloji beraberinde insan gücüne olan ihtiyacı ortadan kaldırıyor ya da farklı ihtiyaçları ortaya çıkarıyor. Sanayi geliştikçe ise iş hukuku kapsamında sorunlarında farklılaşarak ortaya çıkmış olduğunu görüyoruz. Türkiye’de açılan davaların büyük bir bölümüne baktığımız zaman iş davalarını oluşturduğunu görüyoruz.

İşte bizde buradan yola çıkarak size iş hukuku avukatı arıyorum diyorsanız doğru adrestesiniz yanıtını vermek istedik. İş hukuku avukatı arayanlara baktığımız zaman ise büyük çoğunluğunun çalışanlar olduğunu görüyoruz çünkü işverenlerin tamamı bir avukatla çalışıyor ve böyle bir arayış içerisine bunun içinde girmiyorlar. İşçi ise genelde iş davaları öncesinde yeterli donanıma sahip olmadığından hep mağdur olan taraf olarak biliniyor. Bu da onların maddi manevi zarara uğramasına neden oluyor. İşçi maddi gelirine güvenemediğinden ya da olmadığından dolayı iş hukukunda korunabilmek adına herhangi bir girişimde bulunmamaktadır.

İlginizi Çekebilir: İstanbul Avukat

İşçinin tanımına baktığımız zaman herhangi bir işyerinde iş sözleşmesine uygun bir şekilde çalışan kişiler diyebiliriz. Bunların dışında istisnai durumlarda vardır. Yani çalışanların hepsi işçi statüsüne alındığından dolayı devletin koruması altına alınmıştır. iş hukuku avukatı arıyorum diyenlere ise devlet bu hakkı tanımış ve işçinin kendisini savunabilmesi içinde gerekli önlemleri almıştır.

İş Hukuku Avukatı Arıyorum

İş Hukuku Avukatı Arıyorum

Aytaç YAVUZ Hukuk Danışmanlık büromuz ise işçilerin her zaman iş davalarında yardımına koşarak başarılı avukatlarıyla hizmet verir. İş hukukunun en ince ayrıntısına kadar hakim olan avukatlarımız davanın açılmadan önceki süreciyle ilgili gerekli bilgileri sizden alarak konunun araştırmasını yapar ve bu bilgiler doğrultusunda nasıl bir yol ve dava açılması gerektiğinin kararını verir. İş hukukunda garanti diye bir şey yoktur ancak siz iddianızı ve savunmanızı ne kadar güçlü yapabilirseniz sonuca da o kadar etki edebilirsiniz. Haklı olduğunuz bir davada başarı elde etmek ise sizi maddi ve manevi anlamda rahatlatacaktır.