preloader
İstifa Ederken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir? – AYTAÇ YAVUZ
17958
post-template-default,single,single-post,postid-17958,single-format-standard,eltd-core-1.0,audrey-ver-1.0,eltd-smooth-scroll,eltd-smooth-page-transitions,eltd-mimic-ajax,eltd-grid-1200,eltd-blog-installed,eltd-default-style,eltd-fade-push-text-right,eltd-header-standard,eltd-no-behavior,eltd-default-mobile-header,eltd-sticky-up-mobile-header,eltd-menu-item-first-level-bg-color,eltd-dropdown-default,eltd-,eltd-fullscreen-search eltd-search-fade,eltd-side-area-uncovered-from-content,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2,vc_responsive
İstifa Ederken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

İstifa Ederken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Çalıştığınız yerden istifa etmek zor olabilir ancak bazen yaşadıklarınız bazen de zorunlu olan nedenler sizi istifaya kadar sürükleyebilir. Tahmin ediyorum ki çalışma hayatı içerisinde en az bir kez bu durumla karşı karşıya kalmayan yoktur. Çünkü bazen kariyeriniz için bile istifa etmek zorunda kalabilirsiniz. Mutsuz bir işte çalışıyor olmak her ne kadar çok para da alsanız sizi tatmin etmeyecek ve huzur aradığınız yerde olmak isteyeceksiniz. Bunun için artık istifa etmenin vaktinin geldiğini düşünüyorsanız aşağıdaki yöntemleri mutlaka denemelisiniz. Aksi takdirde işveren değil siz zararlı çıkarsınız ve hatta yılların birikimi ola tazminat hakkınızdan da beş kuruş bile alamazsınız. İstifanın ilk başlangıcı istifa mektubudur. Genelde bizim ülkemizde istifanın başlangıcı bu şekilde değildir ancak olması gereken bir mektuptur. Çünkü bu sayede talebiniz yazılı olarak işverene iletilmiş olacaktır.

İstifa Mektubu

İstifa mektubunu yazmak önemli ve dikkat etmeniz gereken hususta kısa ve net olmasıdır. Durumunuzun özetleneceği bu mektup bizde dilekçe olarak da bilinir. pek çok kişi mektubun nasıl olması gerektiğini bırakın mektubun ne olduğunu bile bilmiyor ancak ortada bir istifa söz konusuysa yolunuzu doğru gitmeniz haklarınızı alabilmeniz için önemlidir.

İstifa Ederken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

İstifa Ederken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Ona Bir Çift Sözünüz Var

Genelde birçoğumuz işten çıkarken patronumuz ya da bizimle çalışan bazı insanlara son sözümüzü söylemeden gitmek istemeyiz. Belki de bizim bu istifa mektubunu yazmamızın nedeni de o olabilir. Eğer ki içiniz rahat edecekse sınırlarınızı aşmadan içinizi dökebilirsiniz fakat bana sorarsanız biraz sakin olun ve sınırlarınızı zorlamayın. Çünkü sakin olduğunuzda geleceğinize çok daha iyi odaklanırsınız. Üstelik bazen sessiz kalmak karşı tarafı çığırından da çıkarabilir. Sizinde boşu boşuna canınız sıkılmamış olur.

İlginizi Çekebilir: Kadıköy Avukat

İhbar Süresine Dikkat

Çalıştığınız süre ile ilgili olarak yasal bir takım prosedürler vardır ve bunlardan bir tanesi de ihbar süresidir. Çalıştığınız süre için belirlenmiş ihbar süresi içerisinde mutlaka işvereni bilgilendirmeniz gerekiyor. Ancak çalışacağınız bu süre zarfında da iradenizi çelik gibi yapmanız lazım. Yoksa sizi çok zorlayabilirler.