preloader
İyi Bir Boşanma Avukatı Nasıl Olmalı? – AYTAÇ YAVUZ
17551
post-template-default,single,single-post,postid-17551,single-format-standard,eltd-core-1.0,audrey-ver-1.0,eltd-smooth-scroll,eltd-smooth-page-transitions,eltd-mimic-ajax,eltd-grid-1200,eltd-blog-installed,eltd-default-style,eltd-fade-push-text-right,eltd-header-standard,eltd-no-behavior,eltd-default-mobile-header,eltd-sticky-up-mobile-header,eltd-menu-item-first-level-bg-color,eltd-dropdown-default,eltd-,eltd-fullscreen-search eltd-search-fade,eltd-side-area-uncovered-from-content,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2,vc_responsive

İyi Bir Boşanma Avukatı Nasıl Olmalı?

Artık anlaşamadığınızı fark ettiniz ve kendinizi zarara uğratmadan bu evlilik kurumunu sonlandırmak istiyorsunuz. Çünkü artık yalnız kalacaksınız ve sizinde artık kendi özgürlüğünüzü yaşayabilmeniz için alınacak kararlarında sizden yana olması ve sizi rahatsız etmemesi gerekiyor. Bunun içinde iyi bir boşanma avukatı bulmayı istiyorsunuz.  Ailevi konularda dışarıdan birisi müdahale edecekse bunun boşanma avukatı tarafından yapılması gerekir. Bunun içinde seçeceğiniz avukatın mutlaka iyi başarılı ve kusursuz olması gerekir.

Boşanma konularında avukat istemeyen kişiler genellikle bu davaya internet üzerinden aldıkları protokol ve dilekçe örnekleriyle hazırlanırken genelde de yanlış hareket edilerek davanın uzamasına neden olurlar. Bunun için işin uzamaması ve işlerin içinden çıkılmaz bir hale dönmemesi için boşanma konusunda işinde ehil olan bir avukat bulunması önemlidir.

Uzman Boşanma Avukatı

Boşanma davalarında sebep farklıdır eskiden aile içerisinde şiddetli geçimsizliklerin nedeni eşlerin birbirleriyle iletişim kurmakta güçlük çekmeleri olmuşken günümüzde ise bu durum yerini sosyal medyanın olumsuz etkisine bırakmıştır. Yapılan istatistiklerde sosyal medya ile ilgili olan boşanmaların sayılarında ciddi bir artış olduğu görülmüştür.

İyi Bir Boşanma Avukatı Nasıl Olmalı?

Boşanma Avukatının Önemi

İyi bir boşanma avukatının seçilmesi durumunda süreç daha da kısalacağından dolayı çiftler bu süreç içerisinde psikolojik sıkıntılar yaşayamayacaktır. Özellikle de çocukların olması boşanma dava sürecini olumsuz etkileyeceğinden dolayı çiftlerin boşanarak bir an önce sosyal hayat içerisine dönmeleri hem kendileri hem de çocukları için çok iyi olacaktır. Evlilikte boşanma davalarında süreç farklı işler. Örneğin anlaşmalı boşanma yapılabilmesi için evliliğin üzerinden 1 yılın mutlaka geçmiş olması gerekir. İyi bir avukat bu sürecin sonunda sizi tek bir celsede boşayacaktır. Anlaşmalı boşanma davaları sürecin en kolay ve hızlı çözülenidir.

Bunun dışında da Çekişmeli boşanma davası açılabilir bu davada da süreç biraz daha uzayacaktır. Davanız eğer ki işini bilen bir avukat tarafından eksiksiz ve hatasız bir şekilde açılırsa ilk dava sonunda boşanma işleminiz 3–6 ay arasında olacaktır. Bunun için ilerleyecek süreçle ilgili olarak avukatın yönlendirmeleri de çiftler açısından sürecin hızlandırılması için önemlidir.