preloader
Maltepe Boşanma Avukatı – AYTAÇ YAVUZ
17438
post-template-default,single,single-post,postid-17438,single-format-standard,eltd-core-1.0,audrey-ver-1.0,eltd-smooth-scroll,eltd-smooth-page-transitions,eltd-mimic-ajax,eltd-grid-1200,eltd-blog-installed,eltd-default-style,eltd-fade-push-text-right,eltd-header-standard,eltd-no-behavior,eltd-default-mobile-header,eltd-sticky-up-mobile-header,eltd-menu-item-first-level-bg-color,eltd-dropdown-default,eltd-,eltd-fullscreen-search eltd-search-fade,eltd-side-area-uncovered-from-content,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2,vc_responsive

Maltepe Boşanma Avukatı

Maltepe Boşanma Davası Avukatı

İstanbul’da faaliyetlerini sürdüren Hukuk ve Avukatlık büromuz Maltepe boşanma avukatı kadrosuyla siz değerli müvekkillerine anlaşmalı boşanma ve çekişmeli boşanma davalarında hizmet vermektedir. Boşanma davasında genel olarak tazminat, nafaka, velayet ve mal paylaşımı gibi konular başta olmak üzere her türlü hukuksal konularınızda size danışmanlık hizmeti sağlayarak avukatlık yapıyoruz.

Hukuk Büromuz dahilindeki Maltepe boşanma avukatı ekibimiz size yılların tecrübesiyle hizmet sağlayarak tecrübe ve bilgisini kullanıp en etkili sonuçları sunacaktır. Boşanma bir evliliğin yasal çerçevede sonlanması olarak bilinir ve bunun için davanın açılmadan önce boşanma sebebinin geçerli olması şarttır. Boşanma davasında sebebin geçerli olması davanın reddedilmesiyle sonuçlanabilir. Biz hukuk bürosu olarak davanızın başlamadan önceki sürecinden itibaren size en iyi danışmanlık hizmetini sağlayarak nasıl hareket etmeniz gerektiği konusunda destek sağlayabiliriz.

Bir boşanma davasının uzman bir avukat tarafından gerçekleştirilmesi doğru bilgiler ve planlama ile mümkün olacaktır. Bunun için zorunlu olmayan bir avukat tutma aynı zamanda zaruri bir neden olacaktır.

Boşanma davalarında sebep özel ya da genel olarak iki bölüme ayrılır. Medeni kanunda bu nedenler ise 161 ve 166. maddelerde düzenlenmiştir. Boşanmanın özel boşanma olabilmesi için mutlaka zina, hayata kast, pek kötü veya onur kırıcı davranış, suç işleme ve haysiyetsiz hayat sürme, terk, akıl hastalığı gibi durumların oluşmuş olması gerekir. Genel boşanma sebeplerinde ise şiddetli geçimsizlik, evlilik birliğinin sarsılması, eşlerin anlaşarak boşanmaları şeklinde düzenlenebilir.

Maltepe Boşanma Davaları

Aytaç Yavuz Hukuk ve Danışmanlık büromuz boşanma davalarının öncesinde ve sırasında ihtiyaç duyulan her türlü hukuki konuda destek sağlayarak sürecin kontrollü olmasını sağlayacaktır. Boşanma davası açmadan önce bizimle görüşmeniz sürecin çok daha kısa olmasını sağlar. Aksi takdirde boşanma davası tek bir celsede sonuçlanabileceği gibi yıllarca da sürebilir. Üstelik kazanma ihtimalinizin olduğu bir davada kaybetmeniz de olası sonuçlar arasında gösterilebilir.

Maltepe boşanma avukatı evliliğin öncesinde ya da evliliğiniz devam ederken size evlilik sözleşmesi ve mal paylaşımı konusunda da sözleşme hazırlanması konusunda hizmet vermektedir. Eşlerin evliliğe ne kadar hazır oluyorlarsa evliliğin içerisinde boşanmalarında olabileceğini bilmesi ve kabullenmesi gerekir.

MALTEPE AVUKATLIK HİZMETLERİMİZ

 

 • Aile Hukuku
 • Arabuluculuk Süreç Yönetimi
 • Bilişim Hukuku
 • Ceza Hukuku
 • Fikri Mülkiyet Hukuku
 • Gayrimenkul Hukuku
 • İcra Ve İflas Hukuku
 • İdare Hukuku
 • İnşaat Hukuku
 • İş Ve Sosyal Güvenlik Hukuku
 • Sözleşmeler Hukuku
 • Tüketici Hukuku

 

 

Maltepe Boşanma Avukatı Alternatifleri

Hukuk birçok koldan meydana gelir ifadesini kullanmıştık. Bunlardan biri de en yoğun haliyle hukuku meşgul eden kazalardır. Bu kazaları iş kazaları ve trafik kazaları şeklinde ele alabiliriz. Öncelikle iş kazalarına değinelim. İş kazası işçinin işyerinin menfaati için çalıştığı sırada, ister işyerinde isterse işyerinin dışında olsun, başına gelen, bedenini olumsuz etkileyen kazalar olarak ifade edilebilir. Maltepe iş kazası avukatıtercihinde yine iş kazası hakkında bilgi edinilmelidir. Yargı organı bir ülkede adaletin sağlıklı bir şekilde tesis edilmesi için oldukça önemlidir. Bir ülkenin ne kadar yaşanabilir olduğunun göstergelerinden biri de orada inşa edilmiş adalet sistemidir. Eğer ülkenin vatandaşları adalet ve eşitlik duygusunu hissediyorlarsa bunun anlamı oldukça fazladır.

Trafik kazalarının nedenlerini dikkatsizlik, tedbirsizlik ve kurallara riayet etmeme şeklinde sıralamak mümkündür.

Ülkemiz maalesef trafik kazaları konusunda acı bir tabloyla karşı karşıyadır. Özellikle tatil günlerinde verilen kayıp kat kat artmaktadır. Bu durumun önüne geçmek için insanlar trafik konusunda bilinçlendirilmelidirler. Maltepe trafik kazası avukatı alternatiflerinde ele alınacak birçok konu bulunmaktadır. Trafik kazalarında mağdur olan tarafın hakkını arama sürecinin başlangıcı ve devamında yapılacaklar konusunda bilinçli olunması gerekmektedir. Ülkemizin olumsuz gerçeklerinden biri de her gün trafik kazalarında insanların hayatlarını kaybetmeleri veya yaralanmalarıdır. Bunun sebebini tedbirsizlik, dikkatsizlik ve kurallara uymama gibi sıralayabiliriz.

ilginizi çekebilir :  Kartal Anlaşmalı Boşanma Avukatı

Maltepe bölgesi Boşanma Avukatı Alternatifleri

Boşanma konusunda irade ortaya koyan çiftlerin bazı hakları bulunmaktadır. Eğer çiftler anlaşmalı boşanma yoluna gideceklerse, kanun koyucu onların bu taleplerini önemseyip taleplerini dikkat almaktadır. Anlaşmalı boşanmalar çekişmeli boşanmalara göre daha kısa sürece sonuca ulaşmaktadır. Aynı zamanda anlaşmalı boşanmalarda taraflar daha az hasar görmektedirler. Boşanma konusu sadece iki kişiyi değil aileleri ve eğer varsa çocuğu da ilgilendirmektedir. Maltepe anlaşma boşanma avukatı ile bu süreci en az hasar ile atlatabilmeniz mümkündür. Zira hukuk uzmanlık isteyen mesleklerin en önünde yer almaktadır. Ancak çiftlerin birbirlerine saygı duydukları, birbirlerine empati yapabildikleri anlaşmalı boşanmalarda süreç daha az hasarlı ve daha kolay nihayete erebilmektedir. Dolayısıyla boşanmanın anlaşmalı ve çekişmeli olmak üzere, genel anlamda iki türünün mevcut bulunduğunu söylemek mümkündür.

daha fazlası için : https://goo.gl/RkVfh8