preloader
Marka Avukat Olmak – AYTAÇ YAVUZ
17579
post-template-default,single,single-post,postid-17579,single-format-standard,eltd-core-1.0,audrey-ver-1.0,eltd-smooth-scroll,eltd-smooth-page-transitions,eltd-mimic-ajax,eltd-grid-1200,eltd-blog-installed,eltd-default-style,eltd-fade-push-text-right,eltd-header-standard,eltd-no-behavior,eltd-default-mobile-header,eltd-sticky-up-mobile-header,eltd-menu-item-first-level-bg-color,eltd-dropdown-default,eltd-,eltd-fullscreen-search eltd-search-fade,eltd-side-area-uncovered-from-content,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2,vc_responsive

Marka Avukat Olmak

Türkiye’de sürekli artan avukat sayısı bu meslek içerisinde seçiciliği de artırıyor. İnsanlar daha iyi ve daha tecrübeli avukatları bulabilmek için arayış içerisine giriyor. Bu da avukatların rekabetini artıyor. Bunun için aynı statüde olan avukatlar daha fazla fark edilebilmek için birçok yolu deniyorlar. Aslında bu mesleği de aynen diğer sektörler gibi düşünmek gerekiyor. İnsanlar alacakları ürünlerde önce markaya dikkat ediyorlar. ve markasını bildikleri bir ürünü alırken de daha fazla para harcamaktan asla çekinmiyorlar. Markalaşmış olan ürünler her zaman tüketiciden beklediği ilgiyi görüyor.

Avukatlık mesleğini de aynen bu şekilde düşünmek gerekiyor. İnsanlar bildikleri bir avukata güvenir ve kendilerini hiç riske atmak istemezler. Bunun içinde siz bir avukat olarak kaliteyi ne kadar artırırsanız markanızı da o kadar oluşturmuş olurunuz. Marka olan bir avukatı düşündüğünüzde kendi meslektaşları arasından direk olarak sivrildiklerini görebilirsiniz bu da onların daha fazla tercih edilmesini sağlar. Bende bir Kadıköy boşanma avukatı olarak size kendi sektörünüz içerisinde nasıl marka olabilirsiniz bundan bahsetmek istedim.

DIŞ GÖRÜNÜŞE ÖNEM VERİN

Avukatlık mesleğinde bilgi ve tecrübe önemli bir konudur. Lakin ilk müvekkilinizin sizinle görüşmeye geldiğinde size dış görünüş itibariyle bakacaktır. Çünkü dış görünüş bir anlamda profesyonelliğinde dışa vurumu demektir. Bunu yapılmış olan istatistiklerden de anlayabiliyoruz. Şöyle hatırlatalım. İlk izlenim de bırakacağınız intiba için ikinci bir şansınız olmayacaktır. bunun için de asla hafife almayın.

İYİ HİZMET VERMEYE ODAKLANIN

Marka Avukat Olmak

Unutmamanız gereken müvekkiliniz sizden bir hizmet alıyor dolayısıyla memnuniyet sizin önceliğiniz olmak zorundadır. Eğer ki müvekkiliniz sizden memnun kalırsa o zaman sizi etrafındaki herkese tavsiye edecektir. Yani müvekkiliniz bir anlamda potansiyel reklam aracınız olarak değerlendirilebilir.

SEÇİCİ OLUN

Dava alırken mutlaka seçici olmanız gerekiyor. Sırf para kazanmak adına önünüze gelen işleri alır ve sizin uzman olmadığınız niteliğinizin dışında bir davaya girerseniz bu durum sizin vaktinizin boşuna geçirilmesi demek olacaktır. Kendi uzmanlık alanınız içerisindeki işleri aldığınızda başarınız % 20 daha fazla artmış olacaktır.

TEKNOLOJİ

Değişen zaman günlük yaşantımız içerisinden de çok şeyi aldığı gibi yerine çok fazla şeyler koyuyor. Buna teknolojik olarak baktığımız zaman artık ihtiyacımız olan her türlü bilgiyi internetten bulabiliyoruz.