preloader
Ümraniye Anlaşmalı Boşanma Avukatı – AYTAÇ YAVUZ
17442
post-template-default,single,single-post,postid-17442,single-format-standard,eltd-core-1.0,audrey-ver-1.0,eltd-smooth-scroll,eltd-smooth-page-transitions,eltd-mimic-ajax,eltd-grid-1200,eltd-blog-installed,eltd-default-style,eltd-fade-push-text-right,eltd-header-standard,eltd-no-behavior,eltd-default-mobile-header,eltd-sticky-up-mobile-header,eltd-menu-item-first-level-bg-color,eltd-dropdown-default,eltd-,eltd-fullscreen-search eltd-search-fade,eltd-side-area-uncovered-from-content,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2,vc_responsive

Ümraniye Anlaşmalı Boşanma Avukatı

Ümraniye Boşanma Avukatı

İstanbul’un merkez ilçelerinden olan Ümraniye Hukuk büromuz anlaşmalı ve çekişmeli boşanma davalarında müvekkillerine çözüm odaklı hizmet sağlamaktadır. Boşanma davalarında önemli konu olan nafaka, mal paylaşımı, tazminat, velayet gibi her türlü konularda size danışmanlık ve avukatlık hizmeti sağlayabiliriz. Hukuk büromuz bünyesinde hizmet veren avukatlarımız tecrübe, bilgi ve birikimleriyle her konuda size destek olabilir.

İstanbul Ümraniye ve İstanbul’un tüm ilçelerine sağlamış olduğumuz hukuk desteği deneyimlerimiz çerçevesinde en etkili sonucu alabilme konusunda size faya sağlayacaktır. Boşanma evlilik kurumunun en son geldiği noktadır. Bunun için bir boşanma davası açılmadan önce mutlaka bu kararın doğru olup olmadığını değerlendirmek gerekiyor. Biz bu süreçte size sadece boşanma konusunda değil boşanma sürecinde ve sonrasında da destek sağlayabilir ve süreç ile ilgili bilgilendirme yapabiliriz. Boşanma davası açılmadan önce eşlerin kendi aralarında bir durum değerlendirmesi yapmaları boşanma sürecini belirleyecek olan bir faktördür. Çünkü boşanma davası anlaşmalı olarak başlatılırsa bu durumda süreç çok daha kısa olacak ve boşanma davasının sizin üzerinizde yaratmış olduğu psikolojik baskı da ortadan kalkmış olacaktır.

İstanbul Ümraniye Anlaşmalı Boşanma Avukatı

Boşanma davalarında psikolojik etkenler oldukça fazladır. Özellikle bayanlar bu noktada bir takım sorunlarla da karşılaşacağını düşündüklerinden dolayı boşanmanın genelde başlatıcısı olmak istemezler. Ancak evlilik sürecinin sizin için bir görev gibi gelmiş olması ve size acı veriyor olması da boşanmayı zorunlu hale getiren nedenlerdendir. Şiddetli geçimsizlik boşanma davalarında geçerli bir nedendir. Ancak bu noktaya gelmeden önce de eşlerin kendilerini dinlemeleri ve evliliklerini gözden geçirmeleri tercih edilen bir durumdur.

Ümraniye boşanma avukatı olarak bizim inandığımız değerler insanın her şeyden üstün olduğudur. Bunun için sizin çabanıza rağmen bu evliliğin yürümeyeceğinin farkına vardığınız da anda biz hukuksal olarak sizin her zaman arkanızda olur ve sizin boşanmanız için elimizden geleni de yaparız. Boşanma davalarını kolaylaştıracak olan bir takım nedenler ve sebepler vardır. Bunların dava dilekçesine eklenmiş olması da süreci hızlandıracaktır. Biz bunun için avukatlık sektöründe yıllarını vermiş bir ekiple çalışır ve bu şekilde hareket ederiz.

 ÜMRANİYE AVUKATLIK HİZMETLERİMİZ

 

 • Aile Hukuku
 • Arabuluculuk Süreç Yönetimi
 • Bilişim Hukuku
 • Ceza Hukuku
 • Fikri Mülkiyet Hukuku
 • Gayrimenkul Hukuku
 • İcra Ve İflas Hukuku
 • İdare Hukuku
 • İnşaat Hukuku
 • İş Ve Sosyal Güvenlik Hukuku
 • Sözleşmeler Hukuku
 • Tüketici Hukuku

 

 

Ümraniye Anlaşmalı Boşanma Avukatı

 Boşanma davalarının genel anlamıyla iki çeşidinin bulunduğunu söyleyebiliriz. Bunlardan biri çekişmeli boşanma davasıdır, diğeri de az önce bahsettiğimiz anlaşmalı boşanma davasıdır. Çekişmeli boşanma davalarında süreci atlatmak bazen epey sancılı olabilmektedir. Ancak iyi bir anlaşmalı boşanma avukatı eşliğinde açılan bir anlaşmalı boşanma davasında her şey sorunsuz ve hızlı halledilebilmektedir. Boşanma avukatı çiftlerin ayrılma süreçlerinde takındıkları tavra göre hareket edecektir. Hukuk çok katmanlı bir yapı olduğundan, Medeni Kanun’un tüm maddeleri ve kapsadığı tüm düzenlemeleri uzman yardımı alarak devreye sokmak hayati önem taşımaktadır. Boşanma konusu sadece iki kişiyi değil aileleri ve eğer varsa çocuğu da ilgilendirmektedir. Ümraniye anlaşma boşanma avukatı ile bu süreci en az hasar ile atlatabilmeniz mümkündür.

Türkiye çalışma hayatının hemen her kategorisinde yüksek hacimde üretim gerçekleştiren bir ülkedir. Bu nedenle milyonlarca kişi sanayide ve hizmet sektöründe istihdam edilmektedir. Özellikle sanayi kolunda, ağır sanayide iş kazaları daha çok yaşanabilmektedir. İş kazalarının en büyük sebebi trafik kazalarında olduğu gibi bilinçsizlik, tedbirsizlik ve dikkatsizliktir. Türkiye maalesef bu alanda da karanlık bir tablo sunmaktadır. Ümraniye iş kazaları avukatı tercihinde ilkin kaza durumunda ne yapılacağı bilinmelidir. Bir iş kazası meydana geldiğinde işçi veya işveren tarafından kolluk kuvvelerine hemen haber verilmelidir. Maalesef ülkemizde iş kazaları nedeniyle insanlar hayatlarını kaybetmekte, yaralanmaktadırlar. Bu bakımdan iş kazalarını en az sayıya çekmek için İş Sağlığı ve Güvenliği uygulamalarına dikkat edilmesi gerekmektedir.

Trafik kazası sonucunda ölüm, yaralanma veya mal varlığı kaybı yaşanması durumunda sorumlu kişilere maddi ve manevi tazminat davası açılabilmektedir. Bu sorumlu kişileri aracın sürücü, aracın sahibi, aracın işleteni, sigorta şirketi şeklinde saymamız mümkündür. Ölümlü veya yaralanmalı trafik kazalarına bakan birden fazla yetkili mahkeme bulunur. Trafik kazaları çoğu zaman bedensel yaralanma ile sonuçlanabileceği gibi ölümle de sonuçlanabilir. Bu gibi durumlarda trafik kazası geçiren kişinin kendisi veya ölümü halinde yakınları, uğradıkları maddi-manevi zararları temin edebilmek için trafik kazası tazminatı davası açabilirler. Ümraniye trafik kazası avukatı tercihi ile çözüme ulaşabilirsiniz.