preloader
Avukat Tutmanız İçin Nedenler – AYTAÇ YAVUZ
17762
post-template-default,single,single-post,postid-17762,single-format-standard,eltd-core-1.0,audrey-ver-1.0,eltd-smooth-scroll,eltd-smooth-page-transitions,eltd-mimic-ajax,eltd-grid-1200,eltd-blog-installed,eltd-default-style,eltd-fade-push-text-right,eltd-header-standard,eltd-no-behavior,eltd-default-mobile-header,eltd-sticky-up-mobile-header,eltd-menu-item-first-level-bg-color,eltd-dropdown-default,eltd-,eltd-fullscreen-search eltd-search-fade,eltd-side-area-uncovered-from-content,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2,vc_responsive
Avukat Tutmanız İçin Nedenler

Avukat Tutmanız İçin Nedenler

İnsanlar genelde hukuki bir durum olduğunda bir avukat tutmanın zorunlu olduğunu düşünürler ancak her davada avukat tutma gibi bir zorunluluğunuz yoktur. Bazı ufak davalar vardır ki onlar için avukat tutmadan kendi başınıza da çözebilirsiniz. Fakat işin teknik boyutuna baktığınız zaman her dava için avukat tutmanız sizin elinizi güçlendirecektir. Zaten insanların hukuksal konularda tecrübe sahibi olmaması bilgisinin olmaması avukat tutmanın zorunlu olduğunu düşündüren nedendir.

Hukuki Konular

Bir avukat olmadığınız için ister istemez yasalara hakim ve yenilikler konusunda fikir sahibi olmayacaksınız. Bunun için sizin mevzuatları bilmemeniz normaldir. Hatta yasaları biliyor olsanız bile onu tarafsız kullanmanız söz konusu olmayacaktır. Bunun için avukatlar size bu hizmeti verirken her zaman tarafsız düşünür ve yorumlamalarını ona göre yaparlar. Davalarda tarafsız bir bakış açısına sahip olmak çok önemlidir ve ancak bu şekilde başarıya ulaşabilirsiniz.  gözükebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: İstanbul Avukatlık Büroları

Ücretten Kaçınayım Derken Pahalıya Patlayabilir!

Avukat tutmamanız durumunda hukuki sürecinizi de riske atarsınız. Yani kaybetme ihtimaliniz daha yüksek olur. Özellikle de davanın türüne göre bu oranın yükselmesi de normaldir. Basit olarak gördüğünüz bir davayı kaybettiğiniz de bunun size maliyeti avukatlık ücretinden çok daha yüksek olabilir. Aslına bakarsanız davayı kaybetmek bir yana bu davada kaybettiğiniz şeyin önemine göre daha büyük sorunlara neden olabilecektir.

Avukat Tutmanız İçin Nedenler

Avukat Tutmanız İçin Nedenler

Nasıl Başa Çıkabilirsiniz?

İşini iyi yapan bir avukat hangi davayla nasıl başa çıkması gerektiğini çok iyi bilir. Ancak siz bunu asla bilemezsiniz. Hani derler ya her işi ehline bırakmak gerekiyor. Hukuki konular mevzu bahis olduğu zaman mutlaka bu işi bilen bir avukata danışmak gerekir. Yaşamış olduğunuz sorunu ve bu sorunun nasıl çözümünün olduğunu ancak bir avukat bilir ve size söyleyebiliri. Bunun için siz açtığınız davayla nasıl başa çıkabileceğinizi bilemezsiniz.

Evrak İşleri

İnsanlar hukuki işlemlerini bir avukat yardımı olmadan belki çözebilirsiniz. Ancak bu belki de oranı oldukça düşüktür. İşin önemli bir bölümü de evrak ve doküman işleridir ve sizi o kadar çok uğraştırır ki hangi evrakları toplamanız gerektiğini bilmediğiniz için kafanızda her geçen dava sonunda biraz daha karışır.