preloader
Stajyer Avukatlar İçin Tavsiyeler – AYTAÇ YAVUZ
17532
post-template-default,single,single-post,postid-17532,single-format-standard,eltd-core-1.0,audrey-ver-1.0,eltd-smooth-scroll,eltd-smooth-page-transitions,eltd-mimic-ajax,eltd-grid-1200,eltd-blog-installed,eltd-default-style,eltd-fade-push-text-right,eltd-header-standard,eltd-no-behavior,eltd-default-mobile-header,eltd-sticky-up-mobile-header,eltd-menu-item-first-level-bg-color,eltd-dropdown-default,eltd-,eltd-fullscreen-search eltd-search-fade,eltd-side-area-uncovered-from-content,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2,vc_responsive
Stajyer Avukatlar İçin Tavsiyeler

Stajyer Avukatlar İçin Tavsiyeler

Değerli yeni mezun stajyer avukat arkadaşlar öncelikli olarak sizi gayretlerinizden dolayı tebrik ediyor ve hukuk dünyası içerisine hoş geldiniz diyorum. Tahmin ediyorum ki hepiniz heyecanlı ve streslisiniz merak etmeyin her şey çok güzel olacak. Ama iş hayatınıza başlarken size faydasının olacağına inandığım birkaç önemli tavsiye vereyim istedim.

Dikkatlerinizi makalenin devamına çevirin ve şans her zaman sizden yana olsun.

Hukuk Bürosunu Tanıyın!

Hukuk dünyasına attığınız ilk adım yani bir hukuk bürosuna iş için görüşmek üzere gittiğiniz zaman öncelikli olarak kendinizi doğru tanıtmanız gerekiyor. Ne kadar bildiğinizi anlatabilmek elinizi kuvvetlendirecektir. Bunun içinde çalışmak istediğiniz hukuk bürosunu yakın takibe almalısınız. Onları tanıyor olmanız sorduğunuz sorularında kalitesini artıracaktır.

Patronu Tanımak!

Evet, kendinizi iyi ifade ettiniz, başarabileceğinizi gösterdiniz ve işe alındınız. Şimdi sıra patronunuzu tanımaya geldi. Çünkü bu bürodaki tek avukat siz değilsiniz. Hatta size işvereninde bir avukat olduğunu asla unutmayın. Patronunuzun neyi önemsediğini ve bilin ve zor zamanlarınızda ona danışmaktan asla çekinmeyin.

Stajyer Avukatlar İçin Tavsiyeler

Çalışma Kurallarına Uyun!

İş hayatı stresli ve planlıdır. Bunun için hangi işte olursanız olun mutlaka disiplinli hareket etmeniz gerekiyor. Özellikle de siz bir stajyer avukat olarak işe alındınız ve iş disiplinini başında ne kadar iyi benimserseniz sonrasındaki süreçte de başarınız o derece artacaktır.

İyi İlişkiler Kurun!

Ofiste çalışan her personel ve avukatla iyi ilişkiler kurun. İyi ilişkiler kurmak demek çok samimi olmak demek değildir. Siz harekete geçeceğiniz ya da duracağınız yeri ne kadar iyi bilirseniz etrafınızdaki insanlar tarafından da aynı şekilde sevilirsiniz. Sizin tutumunuz size olan bakış açısını değiştirecektir.

Zamanlama Önemli!

İşverenin en çok dikkat ettiği konuların başında zamanlama gelir. Özellikle de süreli olan işlerde zamanı mutlaka doğru kullanmanız gerekir. Doğru kullanılmayan zamanın size zarar getireceğini asla unutmamanız gerekiyor. Yaptığınız, üstlendiğiniz işin sorumluluğunun bilinciyle hareket edin ve gerekiyorsa özel ilgi gösterin.

Çalışma hayatında planlı hareket etmek ve zamanı değerli kullanmak önemli bir konudur. İstanbul avukatlık bürolarının tümü stajyer avukat seçimi sırasında bu önemli hususlara dikkat ederler. Bu önerilere uymak ise sizi başarılı bir avukat yapacaktır.