preloader
Üsküdar Boşanma Avukatı – AYTAÇ YAVUZ
17447
post-template-default,single,single-post,postid-17447,single-format-standard,eltd-core-1.0,audrey-ver-1.0,eltd-smooth-scroll,eltd-smooth-page-transitions,eltd-mimic-ajax,eltd-grid-1200,eltd-blog-installed,eltd-default-style,eltd-fade-push-text-right,eltd-header-standard,eltd-no-behavior,eltd-default-mobile-header,eltd-sticky-up-mobile-header,eltd-menu-item-first-level-bg-color,eltd-dropdown-default,eltd-,eltd-fullscreen-search eltd-search-fade,eltd-side-area-uncovered-from-content,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2,vc_responsive

Üsküdar Boşanma Avukatı

Üsküdar Boşanma Avukatları

Bir boşanma davasında süreç iki yönde gelişir. Bunlardan birincisi özel sebepler ikincisi ise genel sebepler. Özel boşanma adından da anlaşılacağı gibi genelin dışında zina, hakaret, kötü muamele, onur kırıcı davranış, küçük düşürücü suç işleme ve haysiyetsiz hayat sürme, terk ve akıl hastalığı gibi sayılabilir. Boşanma süreciniz bunlarla alakalı bir durum ise o zaman yapılması gereken işlem evlilik birliğinin temelden sarsılması gerekçesiyle başlayabilir. Üsküdar boşanma davası avukatı olarak biz size bu konuda gerekli desteği sağlayarak ihtiyacını olan başvuruyu davanıza ilişkin düzenleyebiliriz.  Boşanma davalarında gerekçe tek başına yeterli değildir. Bu gerekçelerin aynı zamanda ortak hayatı sürdürmeye de engel olması ve hayatınızı çekilmez hale getirmiş olması gerekir.

Boşanma Avukatı Üsküdar

Üsküdar boşanma avukatı olarak medeni kanuna baktığımız zaman öncelikli olarak evliliğin devam etmesinden yana hareket eder. Bunun içinde boşanma davasında süreç bazen beklediğinizden çok daha uzun olabilir. Boşanma çekişmeli olarak başlatılmış ise bu durumda süreç 3–4 yıla kadar da uzayabilir. Biz bu süreçte size destek olarak boşanma davanızla ilgili sizi savunurken direk olarak çıkarlarınızı düşünür ve odaklanırız. Bunun için özellikle nafaka, tazminat, velayet ve mal paylaşımı konusunda haklarınızın tamamını almaya gayret ederiz

Üsküdar Çekişmeli Boşanma Davaları  

Bir davanın çekişmeli boşanma davası olabilmesi için adından da anlayacağınız üzere eşlerden birinin boşanma konusunda anlaşmazlık yaratmış olması gerekir. Bu anlaşmazlık, mal, mülk ile ilgili olduğu gibi aynı zamanda çocuğun durumuyla da yakından alakalı olabilir. Üsküdar boşanma avukatı olarak bize gelen her talebi incelediğimizde sürecin ne şekilde ilerleyebileceği ihtimaline karşı eşten diğer eş hakkında ve onun tutumu hakkında gerekli bilgileri alırız. Bu sayede davada izlenilecek yol hakkında da fikir sahibi oluruz.

Üsküdar Anlaşmalı Boşanma Davaları

Yukarıda çekişmeli boşanma davasından bahsettik ancak anlaşmalı boşanma davasında süreç tam tersine işler. Bu dava sürecinde eşlerin her konuda anlaşmaları ve gerekli evrakları tamamlamış olmaları davanın tek celsede sonuçlanmasını sağlayacaktır. Bu da doğal olarak dava sürecinde sizin harcayacağınız paranın miktarının da düşük olmasını sağlar.

ÜSKÜDAR AVUKATLIK HİZMETLERİMİZ

 

 • Aile Hukuku
 • Arabuluculuk Süreç Yönetimi
 • Bilişim Hukuku
 • Ceza Hukuku
 • Fikri Mülkiyet Hukuku
 • Gayrimenkul Hukuku
 • İcra Ve İflas Hukuku
 • İdare Hukuku
 • İnşaat Hukuku
 • İş Ve Sosyal Güvenlik Hukuku
 • Sözleşmeler Hukuku
 • Tüketici Hukuku

 

 

 

Üsküdar İş Kazası, Boşanma  Avukatı Tercihi

Ülkemiz özelikle iş kazaları anlamında karnesi iyi olmayan ülkelerden biridir. Maalesef ölümlü veya yaralanmayla sonuçlanan iş kazalarının sayısı azımsanmayacak kadar fazladır. Bu durum insanların çalışırken hayatlarını kaybetmeleri veya yaralanmaları anlamına gelmektedir. Konuyla ilgili olarak ülkemizde son yıllarda İş Sağlığı ve Güvenliği alanında ciddi adımlar atılmaktadır, bu durumun ilerleyen dönemlerde iş kazalarını azaltması beklenmektedir. Peki iş kazası nedir ve iş kazası yaşandığı durumlarda ne yapmak gerekir? İş kazası avukatı ile yaşanan süreç paylaşılacağı gibi bir ön bilgiye sahip olmak fayda sağlayacaktır. Üsküdar iş kazaları avukatı tercihinde ilkin kaza durumunda ne yapılacağı bilinmelidir.

Boşanma davalarının genel anlamıyla iki çeşidinin bulunduğunu söyleyebiliriz. Bunlardan biri çekişmeli boşanma davasıdır, diğeri de az önce bahsettiğimiz anlaşmalı boşanma davasıdır. Çekişmeli boşanma davalarında süreci atlatmak bazen epey sancılı olabilmektedir. Ancak iyi bir anlaşmalı boşanma avukatı eşliğinde açılan bir anlaşmalı boşanma davasında her şey sorunsuz ve hızlı halledilebilmektedir. Boşanma avukatı çiftlerin ayrılma süreçlerinde takındıkları tavra göre hareket edecektir. Hukuk çok katmanlı bir yapı olduğundan, Medeni Kanun’un tüm maddeleri ve kapsadığı tüm düzenlemeleri uzman yardımı alarak devreye sokmak hayati önem taşımaktadır. Bu nedenle anlaşmalı boşanma avukatı tarafından verilecek bir destek, çiftlerin bu süreçte yollarının aydınlatılmasını sağlayacaktır. Üsküdar anlaşmalı boşanma avukatı tercihiniz ile süreci hasarsız atlatın.

İlginizi çekebilir: Çekmeköy İş Kazası, Boşanma Avukatı alternatifleri

Trafik kazalarının insanların hayatında açtığı yaraları gidermek için trafik kazası tazminatı davaları açılabilmektedir. Ölümlü veya yaralanmalı bir trafik kazasında dava sonucunda hükmedilen manevi tazminatın amacı zarar uğrayanda bir huzur duygusu oluşturmaktır. Manevi tazminatın davacı için bir zenginleşme aracı olmaması gerekmektedir. Üsküdar trafik kazası avukatı ile bu konudaki mağduriyetinizi ortadan kaldırabilirsiniz. Ülkemiz bu anlamda iyi bir görüntü sergilememektedir. Gerek tedbirsizlikten gerek dikkatsizlikten gerekse kurallara riayet etmemekten kaynaklı yaşanan trafik kazalarında insanlar ölmekte veya yaralanmaktadırlar. Trafik kazası nedeniyle hem maddi hem de manevi tazminat davası açılabilmesi bir haktır. En az bir motorlu aracın içinde bulunduğu bir kazada ölüm veya yaralanma durumları gerçekleşebilir.